Directadmin Yedek Oluşturma Geri Yükleme
12 Kasım 2013 , Salı

Directadmin'de Yedek oluşturup Geri yükleme işlemi oldukça basittir. 

Öncelikle www.domaininiz.com/panel ya da http://www.domaininiz.com:2222 den Directadmin panele giriş yapıyorsunuz.
Aşağıdaki resimde olan panel karşınıza geldiğinde kırmızı daire içine alınmış bölümü tıklayıp yedekleme ve geri yükleme merkezine giriş yapıyorsunuz.

Yedek oluşturmak için aşağıdaki resimde YEDEK OLUŞTUR butonuna tıklayıp yedeklerinizi seçenekleriyle birlikte tek tuşla alabilirsiniz.
bu işlem ftp hesabınızın kotasına yansır. ve yine bu işlem yedek aldığınız anki tüm eposta, eposta hesapları veritabanları dosyalarınızı kısacası her şeyinizin yedeklerini KALIP halinde alır. Gerek duyarsanız FTP hesabınıza girip dosyayı kalıp halinde indirebilirsiniz.


YEDEK GERİ YÜKLEME
Directadmin panelde yedek geri yüklemek te çok basittir. Directadmin panele giriş yapınız yine aynı şekilde aşağıdaki resimde olduğu gibi yedekleme merkezine giriş yapınız. 

Daha sonra daha önceden aldığınız yedeği (kırmızı daire 1) seçiniz. BİRDEN FAZLA YEDEK ALMIŞSANIZ YEDEK TARİHİNE BAKARAK SEÇİNİZ. YEDEKLER İNGİLİZCE TARİHLİ OLARAK SAKLANIR. ( backup-nov-12-2013.tar.gz yazıyorsa 12 KASIM 2013 tarihinde aldığınız yedekleriniz demektir) seçtikten sonra Geri yükleme seçeneklerini seçin butonuna tıklayınız. önünüze aşağıdaki resimde olan ekran gelecektir. orada seçeneklerin hepsinin tıkının işaretli olduğuna dikkat edin. daha sonra da seçili nesneleri geri yükle butonuna basınız. 1 dakika içinde daha önceden hangi tarihte sitenizin ne şekilde yedeğini almışsanız epostalar, veritabanları ve tüm ayarlarınızla birlikte geri yüklenecektir...


Urkun Mimarlık

Tüm hakları saklıdır 2013 Yasalweb Hosting Teknolojileri

Cumhuriyet Mahallesi Çanakkale Sokak no:6/a BAFRA SAMSUN

0 362 543 07 72 - 0 544 299 39 66 YS-1744